Hi-fi, audio

Minden, ami a mi autónkkal kapcsolatos.

Hi-fi, audio

HozzászólásSzerző: Thunder » 2009.03.26. 08:06

Muszáj, hogy legyen itt is egy ilyen topik :) :mrgreen:
"A víz a legerősebb ital, egy egész hajót is elbír."
Suzuki SX4 1.5 GLX rézvörös metál
Thunder
Adminisztrátor

Re: Hi-fi, audio

HozzászólásSzerző: Lally » 2009.03.26. 08:41

Akkor viszont nem hagyhatom ki, hogy leírjam: Az Autónk alap audió rendszere magasan veri az eddigi autóimban volt zenék hangját , tudását. Csak az mp3 hiányt sajnálom. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Silver Suzi
Króm csíkokkal
Lally
Tag

HozzászólásSzerző: Thunder » 2009.03.26. 10:15

Lally írta:...Az Autónk alap audió rendszere magasan veri az eddigi autóimban volt zenék hangját , tudását. Csak az mp3 hiányt sajnálom. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nos igen ... tényleg nem szól rosszul. És jó fajta hangszórókkal még jobb hangzást lehet kihozni belőle.
Lásd: http://thunder78.fw.hu

Viszont azért vannak neki hiányosságai, ill. hibái. Pl "Panasonic"-osan orrhangja van egy kicsit. Ez a márka sajátossága, de szokható.
Thunder
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: shanjee » 2009.03.27. 18:25

Lally írta:Akkor viszont nem hagyhatom ki, hogy leírjam: Az Autónk alap audió rendszere magasan veri az eddigi autóimban volt zenék hangját , tudását. Csak az mp3 hiányt sajnálom. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Egy Mp3 szivargyújtóba dugós transzmitter talán sgíthet.
1.5 GLX AC Ragyogó fehér

KAPARJ KURTA !!!

/ á lá lázárfidesz /
shanjee
Senior tag

HozzászólásSzerző: kawa » 2009.03.27. 19:31

shanjee írta:
Egy Mp3 szivargyújtóba dugós transzmitter talán sgíthet.

Hát nem tom... én annak idején 3félét kipróbáltam,mindegyik recsegett.
Aztán repült a fej,és jött helyette egy mp3-as
Dízelt vezetni olyan, mint melegnek lenni. Ma már sokkal elfogadottabb, de még mindig szar dolog.
kawa
Senior tag

HozzászólásSzerző: Hunnian » 2009.03.27. 19:42

Nekem van egy, működik is. Igaz nem itthon vettem. Egy sima MP3 lejátszó, 1gigás, transzmitter funkcióval.
"Ami az életben szép, az illegális, erkölcstelen, vagy hízlal.
Továbbá rákot okoz kísérleti egerekben, vagy féktelenül megadóztatják"
Hunnian
Tag

HozzászólásSzerző: Hunnian » 2009.03.27. 19:43

Aki hallotta Gannán a Kárpátiát, mikor indultunk haza, az hallotta a transzmittert is. Merthogy arról szólt.
"Ami az életben szép, az illegális, erkölcstelen, vagy hízlal.
Továbbá rákot okoz kísérleti egerekben, vagy féktelenül megadóztatják"
Hunnian
Tag

HozzászólásSzerző: bundi » 2009.03.30. 08:00

Atranszmítter nekem is bejött szerintem megfelelő,ajánlanám. :taps:
1.5 GLX AC Fekete metál
bundi
Tag

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.02. 20:55

Valakinek nincs véletlenül a gyári fejegységröl, háturól egy kép? föleg a cd tár bemenete érdelelne.
"Csak az álmaimban, csak az álmaimnak élek, ha meghalnak az álmaim, meghalok én is"
Tomik@
Őstag

HozzászólásSzerző: Thunder » 2009.04.02. 21:12

Tomik@ írta:Valakinek nincs véletlenül a gyári fejegységröl, háturól egy kép? föleg a cd tár bemenete érdelelne.

Képem nincs, de úgy tudom Panasonic cd-tárat tudsz rákötni :)
Thunder
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.02. 21:18

Thunder írta:
Tomik@ írta:Valakinek nincs véletlenül a gyári fejegységröl, háturól egy kép? föleg a cd tár bemenete érdelelne.

Rálehet arra kötni mást is, pl lásd dension, én probálnék eszkábali egy vonal bemenetet vagy hasonlot, apropó, a mélynyomó projekt halad, van már minta, csak aplikálni kéne az sx4-be.
"Csak az álmaimban, csak az álmaimnak élek, ha meghalnak az álmaim, meghalok én is"
Tomik@
Őstag

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.04. 18:57

Tomik@ írta:
Thunder írta:

Rálehet arra kötni mást is, pl lásd dension, én probálnék eszkábali egy vonal bemenetet vagy hasonlot, apropó, a mélynyomó projekt halad, van már minta, csak aplikálni kéne az sx4-be.

Akkor maj én utánna nézek személyesen, magyarul mondva, szét szedem.
Tomik@
Őstag

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.07. 17:22

A Rádió bekötését hol látthatam? Szétkaptam az középkonzolt, s találtam a csatlakozón egy kisebb félre szigetelőszalagozott csatit, az mi lehet? Egyértelmüen panasonic, made in cezh republic, 4ohm. 12v ennyi az infó.
Ja még annyit, hogy az ülést hogy lehet kikapni, az első csavar után feladtam.
:confused: :confused: :confused:
Tomik@
Őstag

HozzászólásSzerző: buspilot » 2009.04.07. 19:07

Tomik@ írta:A Rádió bekötését hol látthatam? Szétkaptam az középkonzolt, s találtam a csatlakozón egy kisebb félre szigetelőszalagozott csatit, az mi lehet? Egyértelmüen panasonic, made in cezh republic, 4ohm. 12v ennyi az infó.

első csavart ha kivetted, told egészen előre, és hozzáférsz a hátsókhoz.....
SX4 GLX TREND rézvörös gyöngyházmetál
buspilot
Tag

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.07. 19:17

buspilot írta:
Tomik@ írta:A Rádió bekötését hol látthatam? Szétkaptam az középkonzolt, s találtam a csatlakozón egy kisebb félre szigetelőszalagozott csatit, az mi lehet? Egyértelmüen panasonic, made in cezh republic, 4ohm. 12v ennyi az infó.

Meg van mind. A csavarral van a bajom, valami trox vagy mi.
Tomik@
Őstag

HozzászólásSzerző: Lally » 2009.04.07. 19:56

Olvass Tippek és trükkök-et!!!
Silver Suzi
Króm csíkokkal
Lally
Tag

HozzászólásSzerző: kkn » 2009.04.08. 11:26

Tomik@ írta:
buspilot írta:

Meg van mind. A csavarral van a bajom, valami trox vagy mi.

A jobb felszereltségeken van, ha lenne gyári navigáció, ahhoz lenne, benne sebességjel, meg talán a tolatólámpa, meg kézifék, a komolyabb navi ezeket is használja.
kkn
Senior tag

HozzászólásSzerző: kkn » 2009.04.08. 11:26

Márha a csati fehér, egy sorban öt érintkezővel, és csak 3 van bekötve.
kkn
Senior tag

HozzászólásSzerző: szilveszter23 » 2009.04.14. 18:47

Hello all

Nos eljött a jó idő, ami lehetővé tette, hogy végre megcsináljam a zenét a verdában. sokan kérdezték egy másik fórumon, hogy van-e lehetőség hifi-t csinálni. Nos a válasz IGEN. Szóval aki nem akarja lecserélni a gyári fejet, amiért 100 rongynál is többet fizetett, annak van megoldás. Nagyon kíváncsi voltam mit lehet kihozni a gyári hangszórókból, mert sokan fekázták és meg kell mondja amikor megláttam a vasmagját, hát egy kicsit elmosolyodtam. Nagyon kicsi, még akkor is, ha neodímium lenne. Tehát azt hallottam, hogy nagyot szól, de nem hittem, hogy a mélyei erőteljesek legyenek. Egyenlőre úgy tűnik, hogy a mélyei tényleg nem valami erősek, bár még tasztelni kell a cuccot. Nos a fejegységem MP3-as és nekem elég stabilnak tűnik a rádiója. Nem szivesen cseréltem volna le. Így néz ki jól ahogy van. Nem tom ti hogy vagytok ezzel.
Szóval kibányáztam a fejegységet, leoperáltam az előlapot és az oldalfalakat. Aki próbálkozik, az vigyázzon, mert nagyon könnyen karcolódik a fekete műanyag burkolat.
Utána beazonosítottam a végfokot és megkerestem a neten a bekötését. Ez egy 4 csatornás végfok, ami nem rosszabb a magasabb kategóriás készülékekben lévő tesóitól. Maga a gyári Panasonic fejegység egyátalán nem rossz, csak nem szabad a gyári végfokot használni. Mivel vonali kimenet nincs a cuccon, ezért a végfok bemeneteit le kellett csapolnom, amire lengő RCA csatikat raktam. Fontos, hogy nem haszálható a fejegység föld-je a vonali kimenetek földjeként. Kb féltápon kell lennie a vonali kimenet földjének.
Fúrtam egy szervízjukat a hátlapra, ahol kivezettem a vezetékeket.
Megcsináltam a szokásos kábelezést (RCA és tápkábel), majd elkezdtem keresni a remote jelet a fejegységen és nagyon meglepődtem, amikor nem találtam. Tanakodás után arra gondoltam, mivan ha a csati alatt nem bekötött tüske van. Nos nyertem. Képesek voltak nem besaruzni a remote szálat. Mindent elkövettek, hogy ne lehessen a gyári fejegységet használni HIFI-hez. Csak azt nem értem miért!?
Miutál a kábeleés megvolt, jöhetett a tápkábel aksira kötése, ami tönkre is tett egy biztit a szub erősítőben.

A 4 ajtóban lévő komponens szettet egy 4 csatornán Mac audio- végfokkal hajtom, a szubot pedig egy Magnat sztereó végfokkal.

Már az első néhány állítgatás után kezdett kellemesen muzsikálni a cucc. Szoval jobb mint vártam. Attól függetlenül, hogy már nem az első autó hifi-met építem, mégis sikerült összeszedni egy kis zajt az RCA-kon keresztül, úgyhogy még az RCA-kat valószinűleg át kell helyeznem.

Ha valaki szán rá egy kis időt, akkor szerintem megéri a gyári cuccot tuningolni.
Szili
szilveszter23
Tag

HozzászólásSzerző: szilveszter23 » 2009.04.14. 18:52

Ha valaki nekikezd a tuningnak, annak szivesen segítek.
Szili
szilveszter23
Tag

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.14. 19:05

szilveszter23 írta:Ha valaki nekikezd a tuningnak, annak szivesen segítek.

Aszem, el kell beszélgetnünk. Én meg akarom tartani, a csomagtartót. Úgyhogy mélyláda = kuka…
Tomik@
Őstag

HozzászólásSzerző: Thunder » 2009.04.14. 19:18

Tomik@ írta:Aszem, el kell beszélgetnünk. Én meg akarom tartani, a csomagtartót. Úgyhogy mélyláda = kuka…

Arra az én megoldásom lenne jó, amiről múltkor már kifejtette Szilveszter23, hogy tulajdonképpen egy rafinált sub :)
Ha ezt megspékeljünk a vonalkimenettel + erősítővel, akkor szerintem jó hangot lehet belőle kihozni.

Én is a gyári fej végfokával nem vagyok kibékülve ... szerintem egy kicsit orrhangja van.

Viszont belenyúlni sem szeretnék, mert később majd egy 2DIN-es 7"-os kijelzővel szerelt kütyüt szeretnék oda ... amit előtte természetesen meghallgatok, és azt fogom választani, aminek jobb hangja van és rendelkezik vonalkimenettel, biztos ami biztos :)
Thunder
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.14. 19:25

Igazából az a baj, hogy tökmindegy milyen a fejegység, ha cd, DVD van benne, megvannak számláva a napjai. Normál használatnál 2-3 évet bír ki.
És mi volt az elképzelés? Egy-két napig nem követtem a fórum hozzászólásokat. Lemaradtam valamiről?
Tomik@
Őstag

HozzászólásSzerző: Thunder » 2009.04.14. 19:27

Tomik@ írta:Igazából az a baj, hogy tökmindegy milyen a fejegység, ha cd, DVD van benne, megvannak számláva a napjai. Normál használatnál 2-3 évet bír ki.
És mi volt az elképzelés? Egy-két napig nem követtem a fórum hozzászólásokat. Lemaradtam valamiről?

Most az enyémre gondolsz? Vagy Szilveszter megoldására?
Thunder
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.14. 19:36

Thunder írta:
Tomik@ írta:Igazából az a baj, hogy tökmindegy milyen a fejegység, ha cd, DVD van benne, megvannak számláva a napjai. Normál használatnál 2-3 évet bír ki.

Most az enyémre gondolsz? Vagy Szilveszter megoldására?

Szabadon választott. Egyébként te merrefelé laksz, hátha arra vetemedek s megnézetném 1x.
Tomik@
Őstag

HozzászólásSzerző: Thunder » 2009.04.14. 19:57

Tomik@ írta:Szabadon választott. Egyébként te merrefelé laksz, hátha arra vetemedek s megnézetném 1x.

Én Budapesten, de időnként járok haza Szombathelyre ... ha útba esel, megoldható. Vagy szombaton a Lurdy parkolóban, vagy júniusban Siófokon :)
Thunder
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Thunder » 2009.04.14. 20:09

Amúgy az én megoldásom viszonylag egyszerű.
A hátsó ajtó hangszórói ki lettek kötve és a helyükre kötöttem be azokat a hangszórókat, amik a kalaptartón vannak.
A gyári kalaptartót is kidobtam és a helyébe egy tömör fából készült darab került. Szomszédom kárpitos, bevonta autókárpittal, így úgy néz ki, mintha már eleve ott lett volna :)
Ha ellátogatsz a honlapomra, ott találhatsz képeket, meg videót is.

Most a részletekbe nem akarok belemenni így elsőre, de a lényeg, hogy ennek a cuccnak nincs szüksége sub-ra :)
Thunder
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.15. 07:03

Thunder írta:Amúgy az én megoldásom viszonylag egyszerű.
A hátsó ajtó hangszórói ki lettek kötve és a helyükre kötöttem be azokat a hangszórókat, amik a kalaptartón vannak.
A gyári kalaptartót is kidobtam és a helyébe egy tömör fából készült darab került. Szomszédom kárpitos, bevonta autókárpittal, így úgy néz ki, mintha már eleve ott lett volna :)
Ha ellátogatsz a honlapomra, ott találhatsz képeket, meg videót is.

Most a részletekbe nem akarok belemenni így elsőre, de a lényeg, hogy ennek a cuccnak nincs szüksége sub-ra :)

Én is ritkán járok Szombathelyre, pedig vannak rokonaim, apám testvére a körmendi út felé lakki, az unokatestvérem oladon, a feleségem rokonai meg a haladás pálya felé van egy szovjet űrhajó emlékmű egy dombon attól nem mesze. Szombaton nem valószínű, hogy megyek, túl közel van, hogy találgatásokba bocsátkozzak, de még előfordulhat. Ha más nem akkor siófokon.
Tomik@
Őstag

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.20. 10:47

Nem tud valaki sx4 autó-rádiókapcsolási rajzot fellelni, komplettet? Ignis van, „győtt”, véletlenül.
Tomik@
Őstag

HozzászólásSzerző: orczyv » 2009.04.21. 12:22

Sziasztok! :integet:
Volna egy kérdésem,
Az autóban sx4 van egy Clarion 4*50W fejegység + 8 hangszóró/ 4csipogó, 4közép(mély), elől hátul ajtóba szerelve. :)
Na szóval szeretnék bele egy normális mélynyomot, mert szépen szól de a mély nem túl intenzív, hiányzik. :)
Kérdés mekkora erősítőt kellene beszerzni? hány csatornásat? a bekötés érdekelne még, hogy lehetne megoldani ezt??? persze valszeg szervizben szerelik csak jobb tályékozodni előtte mennyibe fog fájni!:)
Köszönöm előre is a válaszokat!:) :worship:
orczyv
Újonc

HozzászólásSzerző: kkn » 2009.04.21. 12:32

Tomik@ írta:Nem tud valaki sx4 autó-rádiókapcsolási rajzot fellelni, komplettet? Ignis van, „győtt”, véletlenül.

Megint a szervízkönyv jön a képbe, abban benne van a kábelezés.
Nekem most elérhetően csak a rádiócsati másik fele, a rádióaljzat kiosztása van meg. A minap használta fel az egyik illető az Index fórumon Splash-hez, mert az alapvető dolgok a tesóknál, Swift/SX4/Splash hasonlítanak, vagy egyeznek. Ő telefonkihangosítót akart rákötni. Ezt tapasztalta a gyári Panasonic rádió (aminek a bendője azonos kiviteleknél, mint MP3-as, vagy anélküli, megintcsak egyezik a tesókban ) telefonszettel való házasításában:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=89393500&t=9163596

Szóval a rádió kiosztása, amiből egyes dolgok nincsenek bevezetékezve a csatiban, de a rádió tudja:

Kép
kkn
Senior tag

HozzászólásSzerző: Thunder » 2009.04.21. 13:00

Cseréltem :)
Thunder
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Thunder » 2009.04.21. 13:05

orczyv írta:Sziasztok! :integet:
Volna egy kérdésem,
Az autóban sx4 van egy Clarion 4*50W fejegység + 8 hangszóró/ 4csipogó, 4közép(mély), elől hátul ajtóba szerelve. :)
Na szóval szeretnék bele egy normális mélynyomot, mert szépen szól de a mély nem túl intenzív, hiányzik. :)
Kérdés mekkora erősítőt kellene beszerzni? hány csatornásat? a bekötés érdekelne még, hogy lehetne megoldani ezt??? persze valszeg szervizben szerelik csak jobb tályékozodni előtte mennyibe fog fájni!:)
Köszönöm előre is a válaszokat!:) :worship:

Tomik@ cartárs ugyanebben a cipőben jár.
A kérdés, hogy mindenképpen mélynyomót szeretnél, vagy csak hiányzik az alsó sáv a zenéből?
Nekem nincs mélynyomóm és erősítőm sem, viszont aki eddig hallotta, mind elégedett volt vele :)
Egy kis videó a cuccról!

Ha ilyesmit szeretnél, abban tudok segíteni. Mélynyomóban is, de annak a kivitelezése mindenképpen többe fog kerülni. Ez költséghatékonyabb :)
Thunder
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: orczyv » 2009.04.21. 13:35

Köszönöm a választ!:)
Igen mélynyomot szeretnék berakni! Az eredeti 8 hangszorosat nem szivesen bontanám meg, csak egy mélyet pluszba kellene berakni. De a bekötés nem logikus számomra hogyan lehetne megvalósítani.
Mivel most nincs bent erősítő csak a fejegység 4*50wról megy.
de ha plusz mélyet raknák, ahoz már erősítő kell, és akkor azt hogy kell kötni? hány csatis erőlködő? kb30-40ből meglenne szerelésse?
ja csomagtartós megoldásra gondoltam:D
orczyv
Újonc

HozzászólásSzerző: Thunder » 2009.04.21. 14:19

orczyv írta:Köszönöm a választ!:)
Igen mélynyomot szeretnék berakni! Az eredeti 8 hangszorosat nem szivesen bontanám meg, csak egy mélyet pluszba kellene berakni. De a bekötés nem logikus számomra hogyan lehetne megvalósítani.
Mivel most nincs bent erősítő csak a fejegység 4*50wról megy.
de ha plusz mélyet raknák, ahoz már erősítő kell, és akkor azt hogy kell kötni? hány csatis erőlködő? kb30-40ből meglenne szerelésse?
ja csomagtartós megoldásra gondoltam:D

30-40-ből max Tesco gazdaságos fog összejönni ... azt nem javaslom.
Egy normális erősítő is már legalább 20eFt. Hangszóró is akörül kezdődik, amihez kell egy láda is.
A kábelezés és a bekötés nyilván nem nagy összegek. Persze ha a szakszervíz elkéri érte az óradíjat, akkor az sem lesz párezer forintos megoldás.
http://www.autohifi.hu/webshop/reszletek/UVpYMTUwVEMxMDQ%3D
Ez a szett pl 66eFt. És ezen a helyen ez a legolcsóbb.

Persze itt azért azt vedd figyelembe, hogy az SX4 gyári akksiját (36Ah) nem arra találták ki, hogy erősítő is menjen róla, szóval hamarabb kell majd cserélned. Meg egy kondenzátor sem ártana még mellé.

Ezzel szemben az én megoldásom az valami hasonló lenne:
http://www.autohifi.hu/webshop/reszletek/SU1TUDgwUw%3D%3D
Ez 44eFt-ból megvan és csak annyit kell csinálnod, hogy a hátsó ajtó hangszóróinak helyére bekötteted a cuccot és a kalaptartót kivágod fából, vagy MDF lapból, amit be lehet vonatni autókárpittal.
Nem kell táp, nem kell kondi és nem kell majd akksit cserélned idő előtt és persze megmarad a csomagtartód is :)

Nem kötelező, csak gondolatébresztőnek szántam :hehe: :hehe:
Thunder
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: orczyv » 2009.04.21. 14:34

orczyv írta:Igen ezen most elgondolkodtam, nem is rossz ötlet!!!:)
De figy és mivel fogom meghajtani azt a 200/400W-os hangszórót??? Ugy tudom hogy ha 40W-os akkor max 90-100W-ot bír (és ez csak egy fejegység).
Igaz nem tudom most mekkora hangszórók vannak bent, megkéne nézni.:)
De kisebbet valami márkásatt nézek és akkor nem kell annyit költani csak a mély csere és kész. :buck:
Ez jóóó :taps: :nyes:
Köszönöm a segítséget!:)

Hajtásnál nem a W-okat kell nézni (nekem a kalaptartón 6 hangszóró van és vígan hajtja), meg most ennyire nem merültem bele, csak belinkeltem, amit hirtelen jónak ítéltem :)
Ha kinézted a szettet, beszúrhatod, aztán mondok róla véleményt :D
orczyv
Újonc

HozzászólásSzerző: dzsoti » 2009.04.21. 18:37

Üdv mindenkinek.Szerintem a gyári fejegység 15-20 Wattnál többet nem tud csatornánként. Az csak duma hogy 4 szer 50-watt.Szerintem.Szubot két csatornás erösitövel az sx-be csak vonalszintel tudod megtáplálni ezért olyan erösitö kell ami azt is tudja. Szoval igaza van Thundernek 60-körül lesz a mutatvány.Kondi igen meg egy jobb aksi ezek már plusz költségek.Szerintem kell a szub de valaki nem igényli.Jó barkácsolást hozzá. Ja meg egy kicsit bitumenlapozni is kéne a csomagtartót mert megrázza szub a kocsit meg a velöt benned.
dzsoti
Kvázi-tag

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.21. 19:46

Ja, nekem is csak az a szabályozható kicsit több mély hang kell.
A tervezés halad. Igazából a sub-nak kell egy jó hely. Én mindent megtartanék, pontosabban az megmarad, ami van. Csak a láda, erőlködő, pár kábel és apróság, kész is. Most a láda köbméterét próbáljuk belőni.
Tomik@
Őstag

HozzászólásSzerző: dzsoti » 2009.04.21. 20:34

Tomik@ a szubláda méretét a hangszoró tulajdonságai határozzák meg.Vannak kimondottan aktiv szubok amit például üllés alá lehet tenni mérete elég kicsi állitolag nem szol rosszul még nem halottam ilyet.Ha valakinek nagyon fontos a hely a csomagtartóban és szeretne egy kicsivel több mély hangot ez megoldás lehet.Nem mondható olcsonak.Tomika@ jó barkácsolást majd kiváncsi vagyok a végeredményre.
dzsoti
Kvázi-tag

HozzászólásSzerző: kkn » 2009.04.21. 23:25

Thunder írta:Cseréltem :)

Ó, köszönöm, Maga egy Úr!

Félve kérdezem, nehogy túlfeszítsem a húrt: akkor a két hozzászólásból azt, amelyikben lényegében csak a kép van, ki lehetne törölni? Most már felesleges.
kkn
Senior tag

HozzászólásSzerző: értékesítő » 2009.04.21. 23:30

kkn írta:

Félve kérdezem, nehogy túlfeszítsem a húrt: akkor a két hozzászólásból azt, amelyikben lényegében csak a kép van, ki lehetne törölni? Most már felesleges.

Szia!
Szeretnéd,hogy a 19-es hozzászólás törölve legyen? :nemtom:
értékesítő
Senior tag

HozzászólásSzerző: Thunder » 2009.04.22. 05:53

kkn írta:

Nem feszíted túl :) Törölve.
Thunder
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Bogi » 2009.04.22. 06:05

Kérdés? hol látjátok ti pl.:19-36 vagy 211 hozzászolás?
:conf: :conf:
1,5 GS fekete
Bogi
Kvázi-tag

HozzászólásSzerző: Thunder » 2009.04.22. 06:19

Bogi írta:Kérdés? hol látjátok ti pl.:19-36 vagy 211 hozzászolás?

Jó a kérdés :) Elvileg nincs sorszám sehol, de az a hozzászólás történetesen kkn cartárs 19. hozzászólása volt :)
Másra nem tudok gondolni, én is tippeltem most :D
Thunder
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Bogi » 2009.04.22. 06:32

Thunder írta:
Bogi írta:Kérdés? hol látjátok ti pl.:19-36 vagy 211 hozzászolás?

Jó a kérdés :) Elvileg nincs sorszám sehol, de az a hozzászólás történetesen kkn cartárs 19. hozzászólása volt :)
Másra nem tudok gondolni, én is tippeltem most :D

Csak azért kérdem,mert ezt furum motort most tanulóm.
Meg hozzá szolás % nő jön,tegnap óta újról már Kvázi vagyok.... :hehe: :hehe: :hehe: :wave:
1,5 GS fekete
Bogi
Kvázi-tag

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.22. 07:40

dzsoti írta:Tomik@ a szubláda méretét a hangszoró tulajdonságai határozzák meg.Vannak kimondottan aktiv szubok amit például üllés alá lehet tenni mérete elég kicsi állitolag nem szol rosszul még nem halottam ilyet.Ha valakinek nagyon fontos a hely a csomagtartóban és szeretne egy kicsivel több mély hangot ez megoldás lehet.Nem mondható olcsonak.Tomika@ jó barkácsolást majd kiváncsi vagyok a végeredményre.

Áááá á! Helyben vagyunk, én is az ülés alá akarom berakni a ládát, úgy, mint a gyárit. A gyáriba 13cm hangszóró van, gondolom ekkora méretet enged meg a láda mérete. Igazából akkorát akarok, amit az autó rendszere megenged minden átalakítás nélkül. A csomagtér kicsi, nem akarom tovább csökkenteni, értelmét sem látom, az ilyen sub-ok méretükhöz képest igen csak „műanyaghangzással” bírnak. Hol lehet venni ilyen ülés alá rakható sub-ot, vagy van valami honlap?
Tomik@
Őstag

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.22. 07:55

kkn! A manus mit kötött rá a rádióra, milyen kihangosittót?
Tomik@
Őstag

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.22. 14:17

Erről van szó:ehhez mit szóltok, ilyesmi kéne csak valami olcsóbb, azt sem tudom, hogy hova kéne kötni, gondolom a hátsó hangszórókhoz menő vezetéket kéne megcsapolni.
Kép
Tomik@
Őstag

HozzászólásSzerző: Bogi » 2009.04.22. 14:38

Tomik@ írta:Erről van szó:ehhez mit szóltok, ilyesmi kéne csak valami olcsóbb, azt sem tudom, hogy hova kéne kötni, gondolom a hátsó hangszórókhoz menő vezetéket kéne megcsapolni.
Kép

Tomik:
Én meg venném a te helyedbe,mert ha sokáig vársz még drágább vagy. :email: 8-) .én nem értek hozzá,de jól néz ki az biztos,nekem a KÉK DUNA rádióhoz nem kell.
1,5 GS fekete
Bogi
Kvázi-tag

HozzászólásSzerző: Tomik@ » 2009.04.22. 14:57

Mi az a kék Duna, Kossuth-Petőfi? Szerintem egy picit drága. Na majd a mágusok megmondják.
Egyébként van hasonló méretben több féle gyártmány, Alpine, Clarion, Pioneer, stb.
Tomik@
Őstag

Következő

Vissza: SX4 Fórum